Autobus Jelcz 043 "Ogórek"

Polski autobus międzymiastowy, produkowany w latach 1959-1986 przez firmę Jelcz. Stanowił on licencyjną odmianę czechosłowackiego autobusu Škoda 706 RTO. Z powodu swojego wyglądu zwany był potocznie ogórkiem. W naszym Jelczu „Ogórku” mieści się 41 osób + kierowca.

Przybliżymy Wam sylwetkę najwybitniejszego polskiego kompozytora, który zawarł duszę polskości w swojej muzyce. Odwiedzimy miejsca z nim związane i na ich tle przedstawimy realia XIX wiecznej, porozbiorowej Polski. Dowiecie się jak i gdzie spędzały czas ówczesne elity, o czym wtedy zwykło się rozmawiać i jak wyobrażano sobie dalsze losy naszego narodu. 

Czasy Stanisławowskie, czyli druga połowa XVIII wieku to w historii Polski i Warszawy czasy szczególne. Z jednej strony to rozkwit piękna i kultury Warszawy, ale z drugiej jest to okres kiedy Polska znika z mapy Europy, by pojawić się na niej ponownie dopiero po I wojnie światowej.

Zabierzemy Was na niezapomnianą przygodę, gdzie poznacie minioną epokę. Dowiecie się jak wyglądało życie zwykłych ludzi, a jak partyjnych dygnitarzy.

Podczas wycieczki zaprezentujemy życie i twórczość słynnego wychowawcy, lekarza, społecznika oraz pisarza, który w Warszawie przyszedł na świat i spędził w niej prawie całe swoje życie.

Czasy okupacji niemieckiej podczas II Wojny Światowej zakończone kompletną zagładą miasta, to najczarniejsza karta w historii Warszawy. Podczas wycieczki nasi historycy przedstawią Wam surowe realia tych czasów.

Compadres! ¡Ciudadanos! ¡Grupos de turistas en Varsovia! ¿Están listos para viajar en el tiempo con nosotros?

Si es así, suban a bordo de nuestro autobús Jelcz 043, el legendario "Pepino". Nuestro vehículo les llevará a una aventura única en la que conocerán el comunismo polaco con todo detalle.

w każdy piątek o 19:00

Ostatnio niezwykłą popularnością cieszy się serial „Król” nakręcony na podstawie wspaniałej powieści Szczepana Twardocha. Przedwojenną Warszawę ukazaną w powieści Twardocha ciężko jest określić modnym terminem Paryża Północy. Jest to miasto skorumpowane, brudne, biedne i pełne przemocy. Czy rzeczywiście takie było? 

w każdą sobotę o 11:00

23.09 BRAK MIEJSC! Prosimy nie kupować biletów.

Warszawska Praga to miejsce magiczne. Przyciąga swoją egzotyką. Wyjątkowy klimat zawdzięcza temu, że ocalała z pożogi wojennej.