Cwaniak Warszawiak

Warszawska Praga – pomnik historii, jak i miejsce jej tworzenia w XXI wieku. Nasz wyluzowany kierowca przewodnik zabierze Was na przejażdżkę po zatłoczonych i gwarnych, ale i tych zapomnianych przez czas miejscach. 

Praga potrafi zachwycić. Jest miejscem o zupełnie innym charakterze. Autentyczną warszawską dzielnicą, która dzięki swojej historii zachowała specyficzny sznyt i folklor. Wojna obeszła się z Pragą dość łaskawie. To właśnie dlatego możemy się tam poczuć jak w przedwojennej Warszawie. To nie jest przypadek, że tak często pojawiają się tam ekipy filmowe. Filmowcy wiedzą, że Starej Warszawy nie trzeba odtwarzać w studiu. Stara Warszawa jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko przyjechać na prawy brzeg.

Jako jedna z dzielnic praktycznie nietknięta zniszczeniami II wojny, Praga pokaże Wam swoje stare, ale i nowe oblicze, gdzie wiekowe ceglane kamienice, tu i ówdzie upstrzone śladami po kulach, graniczą ze szklanymi biurowcami. Praga to prawdziwa dzielnica kontrastów. Dzięki nam zobaczycie słynne praskie kapliczki, niezwykłe murale, stare bazary, a przede wszystkim poczujecie klimat dawnej Warszawy.