Śladami Chopina - wersja exclusive

Kim naprawdę był Fryderyk Chopin? Genialnym pianistą i twórcą? Jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów epoki romantyzmu? Czy również chłopakiem – studentem fortepianu, który marzy o sławie i rozpoznawalności? Dzięki naszym niezawodnym kierowcom przewodnikom i odwiedzinach w miejscach związanych z życiem kompozytora dowiecie się o nim znacznie więcej!

Na początek oprowadzimy Was po Muzeum Fryderyka Chopina i kościele Świętego Krzyża – miejsca pochówku serca kompozytora. Tuż obok wstąpimy do XIX wiecznego Saloniku Chopinów, w którym rodzina Chopina zamieszkiwała w latach 1827-36/37 a w którym odbywały się pierwsze publiczne wykonania jego wczesnych dzieł. Na koniec odwiedzimy park Łazienki i dojdziemy do pomnika Chopina. Jeśli będzie to niedziela*, będziecie mieli okazję posłuchać recitalu jego muzyki na żywo, podczas słynnego od 60 lat koncertu pod pomnikiem.

Następnie zaprosimy Was na przejażdżkę do korzeni wybitnego kompozytora – oddalonej o 50km Żelazowej Woli, gdzie się urodził.  Po drodze usłyszycie fascynującą historię romansu Chopina z George Sand. Zwiedzicie również Brochów, gdzie m.in. został ochrzczony.

Zapraszamy do salonu Chopina, gdzie codziennie wieczorem o godz. 19:00 odbywają się koncerty fortepianowe. Cena biletu 50 zł

*Podane ceny nie zawierają biletów wstępu do muzeów. 
Minimum 2 osoby na pokładzie.