Pomnik Chopina w Łazienkach Królewskich - fot. z archiwum Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Kim naprawdę był Fryderyk Chopin? Genialnym pianistą i twórcą? Jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów epoki romantyzmu? Czy również chłopakiem – studentem fortepianu, który marzy o sławie i rozpoznawalności? Dzięki naszym niezawodnym kierowcom przewodnikom i odwiedzinach w miejscach związanych z życiem kompozytora dowiecie się o nim znacznie więcej!

Wielka postać, wspaniały kompozytor, genialny pianista, ponadprzeciętny muzyk. Romantyczny twórca, którego muzyka przez lata inspirowała Polaków do wielkich czynów. Wiedzieli o tym doskonale hitlerowcy. Jego pomnik w Łazienkach Królewskich zdemontowali jako pierwszy w Warszawie. Wprowadzili też zakaz słuchania jego muzyki. Po jakimś czasie na zionącym pustką cokole pojawił się taki oto wierszyk: „Kto mnie zdjął to nie wiem, ale wiem dlaczego – żebym mu nie zagrał marsza żałobnego”.

Dla nas jednak Fryderyk Chopin to słynny mieszkaniec ukochanego miasta, obywatel dziewiętnastowiecznej Warszawy, ale także i chyba przede wszystkim człowiek, który tak jak każdy z nas miał swoje wzloty, upadki, pasje, namiętności.

Podróż na pokładzie naszego Fiata 125p z przewodnikiem za kierownicą będzie dla Was okazją, by posłuchać nie tylko o Warszawie tamtych czasów, ale przede wszystkim o związkach Chopina z Syrenim Grodem. W końcu przeżył tutaj najważniejsze chwile swojego życia. To tu przebiegało jego pełne ciepła i serdeczności dzieciństwo, to tu dojrzewał, przeżywał pierwsze miłości. W końcu stąd właśnie wyjechał na poniewierkę i po wielką ponadczasową sławę.

Dzięki nam dowiecie się, w którym miejscu wśród zieleni drzew bawił się z kolegami jako dziecko, gdzie po raz pierwszy dał swój publiczny koncert, posłuchacie historii Konstancji Gładkowskiej – pierwszej prawdziwej miłości Fryderyka, dowiecie się gdzie mieściły się jego ulubione kawiarnie takie jak ta Pani Brzezińskiej, Dziura, czy Honoratka, nie zabraknie oczywiście wizyty w kościele św. Krzyża, gdzie znajduje się jego serce, czy w Muzeum Chopina. Wpadniemy też na chwilę do Łazienek Królewskich, by w skupieniu spojrzeć na piękny pomnik będący ozdobą ogrodu modernistycznego.

Wszystko podamy w zwięzłej, przyswajalnej formie, skupiając się na ciekawostkach i anegdotach z życia kompozytora, które jest tak barwne i interesujące, że broni się samo a zadaniem dobrego przewodnika jest tylko tego nie zepsuć;) Na szczęście przewodników mamy wyśmienitych, więc o Wasze nastroje po zakończonym zwiedzaniu jesteśmy spokojni.

*Podane ceny nie zawierają biletów wstępu do muzeów.