Szarm & Szyk, czyli przedwojenna Warszawa

„Najlepiej nam było przed wojną” przekonywał legendarny kabaret Tey. I jest w tym sporo racji. Przedwojenna Warszawa była miejscem wyjątkowym. Piękne kamienice, zadbane place, przeszklone witryny bogato wyposażonych sklepów, estetyczne i kolorowe neony, elegancko ubrani panowie i szykowne damy. 

To wszystko sprawiało, że bez przesady nazywano przedwojenną stolicę Paryżem Północy. Warszawa tamtych czasów miała oczywiście swoje ciemne strony, ale na nich podczas naszej sentymentalnej wycieczki w przeszłość nie będziemy się skupiać. Podczas wycieczki wspólnie poszukamy istniejących reliktów dawnej  Warszawy.

Dowiecie się gdzie znajdowała się słynna literacka cukiernia „Mała Ziemiańska”, której stałymi gośćmi byli przesiadujący na półpięterku skamandryci w towarzystwie pierwszego ułana II RP Bolesława Wieniawy Długoszowskiego, gdzie znajduje się najwyższy w międzywojennej Polsce wieżowiec oraz co pozostało z legendarnej restauracji „Adria”. 

Pojedziecie też na Żoliborz, gdzie poszukamy willi Artura Oppmana, generała Hallera, czy Sosnkowskiego, a korzystając z naszej obecności na Żoliborzu Oficerskim wspomnimy również o współczesnych jego mieszkańcach takich jak pani Alina Janowska, Krzysztof Zanussi, czy nieodżałowany Andrzej Wajda. Spacer po kameralnych uliczkach Żoliborza Oficerskiego, Urzędniczego i Dziennikarskiego, szklane domy Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czy urok parku Żeromskiego pozostaną w Waszej pamięci jeszcze wiele dni po naszej wycieczce, tak samo jak urokliwe zakątki Starych Bielan – przedwojennej osady zbudowanej na dawnym rosyjskim poligonie. Osady bogatej w piękne przykłady dworkowej architektury lat 20-tych, czy uroczych gazowych latarni. Osady, którą również odwiedzimy, by choć przez chwilę poczuć niezwykły klimat pl. Konfederacji i przejść się słynną ulicą Płatniczą.

Jeśli tak jak my kochacie przedwojenną Warszawę, powinniście się z nami na tę wycieczkę wybrać.

Po ruszeniu na trasę jednym z naszych dużych Fiatów, przy opowieściach przewodnika, mijając symbole świetnej przeszłości Warszawy, zajedziemy na Żoliborz. Po wprowadzeniu do historii dzielnicy i jej pięknej architektury, obejrzycie autentyczne przedwojenne uliczki, wille i parki Starego Żoliborza, w tym tereny Żoliborza oficerskiego, urzędniczego i dziennikarskiego. Będzie czas na wspomnienia i trochę mówionej historii, nie zapominając o perełkach architektury tej inteligenckiej dzielnicy.

*Podane ceny nie zawierają biletów wstępu do muzeów.