Chodź na Pragę - wycieczka Jelczem "Ogórkiem"

„Jesteśmy z drugiej strony Wisły, z naprzeciwka, mamy swój fason i swój własny szyk” – śpiewa Kapela Praska. W tym jednym krótkim zdaniu zawiera się najpełniejsza charakterystyka warszawskiej Pragi. Na Pradze możemy odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, bo tu czas się zatrzymał. 

Jest to jednocześnie fragment miasta, który zachował najwięcej z dawnej Warszawy. I nie chodzi tu tylko o zabudowę, która oparła się wojennej pożodze, ale przede wszystkim o specyficzny warszawski charakter zamieszkujących Pragę ludzi oraz o wyjątkowy folklor, dla którego coraz chętniej przyjeżdżają tu turyści.

Zapraszamy na niesztampową wycieczkę po warszawskiej Pradze naszym zabytkowym Jelczem „Ogórkiem”. Przecież nie ma lepszego pomysłu na podróż w czasie, jak wybranie się w nią na pokładzie pojazdu, który ten czas pamięta.
Już sama możliwość przejechania się naszym staruszkiem jest nie lada atrakcją, ale na jego pokładzie będzie Wam towarzyszył nasz pełen pasji przewodnik, który nie jedną już zelówkę wytarł o praski bruk. Dzięki niemu zapoznacie się z historią Pragi i poznacie całą masę ciekawostek, o których z pewnością nie mieliście pojęcia. Opowiadane przez niego anegdoty o praskich mieszkańcach na pewno wprowadzą Was w doskonały nastrój.

Co Was czeka na trasie wycieczki? Zobaczycie legendarne podwórkowe kapliczki. Dowiecie się co można było kupić na słynnym bazarze Różyckiego i czy faktycznie posiadając sto dolarów w kieszeni można było stać się szczęśliwym posiadaczem karabinu Kałasznikowa. Poznacie historię Wicusia Marynarza – właściciela knajpy, do której przyjeżdżał sam premier Cyrankiewicz.

Zobaczycie jak dziś wygląda znana fabryka wódki, której zasoby swego czasu w ciągu kilku minut wprowadziły całą dzielnicę w baśniowy nastrój.

Sprawdzicie, który kościół papież Pius XI nazwał najpiękniejszą świątynią w Polsce i dowiecie się dlaczego pierwszy jej proboszcz nie rozstawał się z rewolwerem. Na własnej skórze przekonacie się, jak sztuka uliczna potrafi kształtować przestrzeń miasta i zobaczycie miejsca, stanowiące tło wybitnych dzieł filmowych, takich jak „Pianista” Polańskiego.

To oczywiście tylko fragment atrakcji, bo nasz przewodnik to nie tylko fajny facet, ale przede wszystkim chodząca encyklopedia wiedzy o Pradze. Z nami na pewno nie będziecie się nudzić.

Chi ha acquistato questo ha comprato anche