Skradziony Portfel Ministra

Warszawa. 5 kwietnia 1935 r. W katedrze garnizonowej odbywa się właśnie pogrzeb byłego wiceministra spraw wojskowych generała Daniela Konarzewskiego. Kościół po brzegi wypełniony jest przedstawicielami elit. Plac Krasińskich to teraz najbardziej chronione miejsce w Warszawie. Jest niemal granatowy od policyjnych mundurów.

W takich właśnie okolicznościach dochodzi do zdarzenia, które stanowi kompletną kompromitację aparatu władzy. Obecny w kościele minister spraw wewnętrznych Felicjan Sławoj-Składkowski zostaje okradziony przez jednego z warszawskich złodziei kieszonkowych. Warszawski doliniarz pozbawia go portfela, a wraz z nim wielu ważnych dokumentów i przede wszystkim dobrego imienia. Człowiek, którego zadaniem jest walka z przestępczością, sam staje się ofiarą przestępstwa.

To autentyczne wydarzenie, o którym minister Sławoj-Składkowski pisał w swoich wspomnieniach stało się dla nas inspiracją do stworzenia wyjątkowej gry miejskiej osadzonej w realiach przestępczego świata przedwojennej stolicy. Dzięki nam, wcielając się w rolę drobnych czerniakowskich cwaniaczków, przeniesiecie się na chwilę do Warszawy lat 30-tych XX wieku, by razem rozwikłać zagadkę zaginionego portfela.

Jako protegowani legendarnego gangstera posługującego się pseudonimem Tata Tasiemka, przemierzycie mroczne zaułki spotykając na swojej drodze całą plejadę przedstawicieli dawnego półświatka wśród których nie zabraknie prawdziwych postaci historycznych takich jak trzęsący Kercelakiem przestępca Tata Tasiemka, okrutny gangster doktor Łokietek, czy przebiegły kasiarz Szpicbródka. Poszukując morfiny, usypiających papierosów, przedwojennej pornografii, czy ładunków wybuchowych, w mniej lub bardziej świadomy sposób zostaniecie wplątani w poważną aferę kryminalną, która stanowić będzie dla Was przepustkę do świata wielkich, lecz brudnych pieniędzy. Czy uda się Wam oszukać szulera? Czy przeciągnięcie policjanta na ciemną stronę? Jak skończy się Wasze spotkanie z prostytutką? Jest tylko jedna możliwość, żeby znaleźć odpowiedź na te pytania. Musicie koniecznie z nami zagrać.

Zależy nam bardzo, żeby jak najlepiej oddać realia historyczne, dlatego jako miejsce akcji wybraliśmy dwie warszawskie lokalizacje – Żoliborz Oficerski oraz Nową Pragę. To od Was zależy, która z nich będzie tłem naszej opowieści. Oba miejsca charakteryzują się dużą dozą autentyczności i mają niezwykły klimat.

Żoliborz Oficerski to zachowana przedwojenna dzielnica wojskowa zabudowana dworkowymi willami porozrzucanymi w pobliżu słynnej Cytadeli i otaczającego ją parku. To miejsce wyjątkowo kameralne, zanurzone w zieleni i niemal całkowicie pozbawione dużego ruchu kołowego. Posiada niezaprzeczalne walory estetyczne. Jeśli poza samą grą chcecie postawić na piękno, wybierzcie Żoliborz.

Jeśli zależy Wam na dreszczyku emocji i nie przeszkadzają Wam stare, sypiące się kamienice oraz mroczne podwórka, wybierzcie Nową Pragę. Stanowi ona duży kwartał niezniszczonej wojną Warszawy pełen klimatycznych praskich kapliczek i opuszczonych fabryk, które doskonale wprowadzą Was w szemrany klimat naszej gry.