pl | en es it fr de ru

Dziennik Turystyczny, Parabuch magazyn

"Doskonałe Made In Poland"
Urokiem wycieczki z WPT 1313 jest nie tylko wyborne towarzystwo i specyficzny środek lokomocji, ale sam pomysł – doskonały w swej prostocie. Jak trafnie przekonuje firma: „WPT 1313 reprezentuje nieszablonowy pomysł, nieskończoną kreatywność, wiedzę i doświadczenie. Udowadniamy, że nie jesteśmy jedną z wielu stołecznych inicjatyw turystycznych i potrafimy przenieść się w dawne lata PRL-u nie zapominając o współczesności”. Nie ma tu więc zadęcia i politykowania – jest za to radość z odkrywania ciekawego miasta.
WPT powstało dwa lata temu i obecnie w jej flocie znajduje się obecnie 13 odrestaurowanych Fiatów 125P. Firma przekonuje, że „to nie tylko auto. To sposób na przeniesienie klientów w zapomniane już czasy PRL-u oraz poznanie warszawskiej historii, architektury i kultury w 100% polskim wydaniu”.
Ja bawiłem się doskonale! A już odwiedziny w kultowym Prasowym i tamtejsza pomidorowa (najlepsza w mieście)… Nie ukrywam, że stałem się fanem firmy i jej pomysłu na siebie i na Warszawę!… Czytaj dalej Parabuch magazyn, Dziennik Turystyczny

IMG_1039
Na pomysł związany z turystyką wpadł w 1999 r. Właśnie wrócił po trzech latach z Londynu. – Nie miałem tam ani jednego dnia bez zwiedzania. Zjeździłem wszerz i wzdłuż całą Anglię, Irlandię, Walię i Szkocję. Zobaczyłem, na jakim poziomie są tam usługi turystyczne i stwierdziłem, że muszę szybko kupić piętrusa i jeździć nim po Warszawie. Niestety moje marzenia legły w gruzach, bo wyprzedziła mnie duża firma, która tymi piętrusami jeździ do dziś – wspomina Rafał Pawełek, założyciel firmy WPT1313… Czytaj dalej

IMG_1039

WARSZAWA Z FILMÓW BAREI

Spółka ORLEN GAZ zaprosiła swoich partnerów biznesowych do świata, który znamy dziś już tylko z jedynych w swoim rodzaju komedii Stanisława Barei, które z przekąsem pokazywały prawdziwy świat PRL-u… Czytaj dalej

Media Elite

"Wywiad z Rafałem Pawełkiem, właścicielem WPT 1313."
Media Elite: Główne hasło: „WPT 1313 powróciło na ulice Warszawy! Przenieś się w dawne czasy i przeżyj pełną przygód imprezę z ekipą WPT1313”. Czemu powróciło? Była jakaś przerwa w karierze WPT 1313?
Rafał Pawełek: WPT1313 powróciło do realnego świata. Z wirtualnego, w zasadzie zza szklanego ekranu zostało wskrzeszone do życia i można nas spotkać na ulicach Warszawy. WPT1313 to Warszawskie Przedsiębiorstwo Turystyczne, więc oczywiście jest różnica pomiędzy WPT1313 z serialu „Zmiennicy”. Nasze auta, repliki serialowych oczywiście wożą gości pomiędzy atrakcjami turystycznymi Warszawy oraz są czynnymi uczestnikami eventów firmowych. Czasy się zmieniają, więc i WPT1313 się zmieniło.
ME:Organizujecie gry miejskie, eventy firmowe, imprezy integracyjne, śluby, rocznice, imprezy tematyczne. Fiaty 125 p cieszą się zainteresowaniem?... Czytaj dalej


Antymoto

Niektórzy z Was kojarzyć mogą kultowych niegdyś serialowych „Zmienników”, a szczególnie ten żółty kredens na taryfie. A co powiecie na wizję przejażdżki taką taksówką po Warszawie z osobistym przewodnikiem, który zabierze Was w pasjonującą podróż po świecie PRLu? Zapraszam na relację z naszej wycieczki z WPT1313.


antymoto.pl antymoto.pl youtube


Classicauto.tv

"Postanowiłem sprawdzić jak funkcjonuje współczesne WTP w praktyce. Jeśli chcecie dowiedzieć się m.in.:
1. Dlaczego do Centralnego Domu Towarowego (dzisiejszy Smyk) wchodziło się z jednej strony, a wychodziło z drugiej jak w kinie?
2. Jakiego koloru był pierwotnie Pałac Kultury i Nauki?
3. Gdzie znajdują się poskładane z setek drobnych kamyków ikony z Cerkwi, która kiedyś stała na obecnym Placu Piłsudskiego?
4. Gdzie jeszcze można znaleźć tabliczki z napisem „zajęte”?
5. Dlaczego ulica Marszałkowska jest tak szeroka i wiedzie na duży pl. Konstytucji?
to koniecznie musicie się wybrać na wycieczkę Warszawskiego Przedsiębiorstwa Turystycznego."

Classicauto.tv


Just Well Driven

"Czy poleciłbym WPT1313 komuś znajomemu? Totalnie. I Wam polecam, bo jest to jeden z fajniejszych sposobów na poznanie stolicy. Nie miałem pojęcia, że PRL może być aż tak pasjonująco opowiedziany."

justwelldriven.pl


Złomnik


"(...)Zaskoczył mnie doskonały stan 125p, którym przyszło nam się poruszać. Jedyną wadą pojazdu były ciężko chodzące szyby, a oprócz tego jechało się nim zaskakująco dobrze, nie za głośno, bez wibracji i przede wszystkim przy ogromnej liczbie pozytywnych reakcji, które wzbudza w ruchu żółty 125p.(…)" zlomnik.pl

Unikatowa wycieczka po stolicy

Zobacz szczegóły


Copyright © 2014 WPT 1313 Rafał Pawełek
WPT1313 | tel: 22 882 13 13 | email: biuro@wpt1313.com | ul. Królowej Bony 49/C4 | 02-496 Warszawa