pl | en es it fr de ru

Chodź na Pragę - wycieczka Jelczem "Ogórkiem"

„Jesteśmy z drugiej strony Wisły, z naprzeciwka, mamy swój fason i swój własny szyk” – śpiewa Kapela Praska. W tym jednym krótkim zdaniu zawiera się najpełniejsza charakterystyka warszawskiej Pragi. To miejsce wyjątkowe, które w niczym nie przypomina jej lewobrzeżnego odpowiednika. Na Pradze możemy odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, bo tu czas się zatrzymał. Jest to jednocześnie fragment miasta, który zachował najwięcej z dawnej Warszawy. I nie chodzi tu tylko o zabudowę, która oparła się wojennej pożodze, ale przede wszystkim o specyficzny warszawski charakter zamieszkujących Pragę ludzi oraz o wyjątkowy folklor, dla którego coraz chętniej przyjeżdżają tu turyści.

Ogórkiem po Warszawie WPT 1313 Jelcz-4Zapraszamy na niesztampową wycieczkę po warszawskiej Pradze naszym zabytkowym Jelczem „Ogórkiem”. Przecież nie ma lepszego pomysłu na podróż w czasie, jak wybranie się w nią na pokładzie pojazdu, który ten czas pamięta.
Już sama możliwość przejechania się naszym staruszkiem jest nie lada atrakcją, ale na jego pokładzie będzie Wam towarzyszył nasz pełen pasji przewodnik, który nie jedną już zelówkę wytarł o praski bruk. Dzięki niemu zapoznacie się z historią Pragi i poznacie całą masę ciekawostek, o których z pewnością nie mieliście pojęcia. Opowiadane przez niego anegdoty o praskich mieszkańcach na pewno wprowadzą Was w doskonały nastrój.
Co Was czeka na trasie wycieczki? Zobaczycie legendarne podwórkowe kapliczki. Dowiecie się co można było kupić na słynnym bazarze Różyckiego i czy faktycznie posiadając sto dolarów w kieszeni można było stać się szczęśliwym posiadaczem karabinu Kałasznikowa. Poznacie historię Wicusia Marynarza – właściciela knajpy, do której przyjeżdżał sam premier Cyrankiewicz.

PRL wiecznie żywyZobaczycie jak dziś wygląda znana fabryka wódki, której zasoby swego czasu w ciągu kilku minut wprowadziły całą dzielnicę w baśniowy nastrój. Sprawdzicie, który kościół papież Pius XI nazwał najpiękniejszą świątynią w Polsce i dowiecie się dlaczego pierwszy jej proboszcz nie rozstawał się z rewolwerem. Na własnej skórze przekonacie się, jak sztuka uliczna potrafi kształtować przestrzeń miasta i zobaczycie miejsca, stanowiące tło wybitnych dzieł filmowych, takich jak „Pianista” Polańskiego.
To oczywiście tylko fragment atrakcji, bo nasz przewodnik to nie tylko fajny facet, ale przede wszystkim chodząca encyklopedia wiedzy o Pradze. Z nami na pewno nie będziecie się nudzić.

*

Rezerwuj

Liczba osób:

* powyższe dane będą wykorzystywane przez WPT 1313 wyłącznie w celach realizacji usług turystycznych

Szczegóły


  • 2,5H WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM
  • ILOŚĆ OSÓB: 10-40
  • CENA: 1990 ZŁ NETTO
  • ODBIÓR/POWRÓT Z/DO DOWOLNEGO MIEJSCA W WARSZAWIE

Kontakt


Opiekun wycieczki
22 882 13 13
biuro@wpt1313.com


WYCIECZKI FIATAMI 125p


must-see PLPRL pl]Jewish PLCwaniak PlChopin Pl


WYCIECZKI FIATAMI 126p „KIERUJ I ZWIEDZAJ”


must-see SelfŚladami_PRLUWycieczka za miastoNieodkryta Warszawa


Oferta dla firm i grup:


Imprezy integracyjne:


Imprezy tematyczne:

Degustacja wódek


Gry miejskie:


PRL wiecznie żywynowee


Wycieczki Jelczem „Ogórkiem”:


PRL JelczemMust-see Jelczem


Wycieczki szkolne:


Warszawa StanisławpwskaPRLWarszawa czasów korczakaPowstanie WarszawskieChopin i polska porozbiorowa


Wieczory panieńskie:


Aresztowanie Panny MłodejNa wakacje do Jugosławi PanieńskieNA tematy damsko-męskie


Wieczory kawalerskie:


Aresztowanie Pana MłodegoNa Wakacje do Jugosławii KawalerskieNa tematy męsko-damskie


Wynajem:


Wynajem Fiató∑ 125pWynajem Jelcza 043Wynajem Fiatów 126p

Copyright © 2014 WPT 1313 Rafał Pawełek
WPT1313 | tel: 22 882 13 13 | email: biuro@wpt1313.com | ul. Królowej Bony 49/C4 | 02-496 Warszawa