Śladami Barei

Jesteście w Warszawie. Stolicy kraju (obecnie) kapitalistycznego, który ma całą masę swoich plusów. Rozchodzi się jednak o to, żebyście nie zapomnieli o tym, że było tu trochę minusów. Minusów, które pokazywał w swoich filmach Stanisław Bareja.

Nasze żółte Fiaty 125p rodem ze „Zmienników” i nasz przewodnik przypomną Wam miejsca związanie z twórczością Stanisława Barei. Gdzie znajdował się bar mleczny „Apis”? Gdzie mieszkał bohater „Poszukiwany, Poszukiwana” Jan Maria Rochowicz?

Gdzie znajduje się blok z serialu „Alternatywy 4”? Gdzie znajdowała się baza WPT? W których filmach reżyser wystąpił osobiście? Tego dowiecie się na tej wycieczce.Odwiedzimy też taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie można zażyć odrobiny relaksu. Na szczęście windy są tam czynne i nie musimy wbiegać na sam szczyt niczym Ryszard Ochódzki. Przedstawimy Wam również ciekawostki z planów filmowych, zakulisowe rozgrywki z cenzurą oraz walki o każdy metr taśmy filmowej. Doceniony po latach reżyser był świetnym obserwatorem relacji społecznych a jego filmy wciąż są odkrywane na nowo. A więc, wskakuj do dużego Fiata i razem z nami zwiedzaj Warszawę śladami filmów Barei.

La gente que compró esto, también compró