WYCIECZKI SZKOLNE

Nasze wycieczki to nie tylko dobra zabawa, ale też solidna porcja historii, która dzięki pasji i wiedzy naszych przewodników przestanie być czymś odrzucającym, nieciekawym i ciężkostrawnym. To nieprawda, że historia jest nudna. Historia to nie tylko nauczycielka życia, to przede wszystkim niewyczerpane źródło fascynujących opowieści. Zadaniem przewodnika jest tylko tego potencjału nie zniszczyć. Na szczęście nasi przewodnicy to ludzie z pasją. Ludzie, którzy potrafią malować słowem i z poczuciem humoru tłumaczyć rzeczy z pozoru bardzo zagmatwane. W swojej pracy przyświeca im dewiza mówiąca o tym, że przewodnik nie mówi, co wie, lecz wie co mówi.

Czasy okupacji niemieckiej podczas II Wojny Światowej zakończone kompletną zagładą miasta, to najczarniejsza karta w historii Warszawy. Podczas wycieczki nasi historycy przedstawią Wam surowe realia tych czasów.

Podczas wycieczki zaprezentujemy życie i twórczość słynnego wychowawcy, lekarza, społecznika oraz pisarza, który w Warszawie przyszedł na świat i spędził w niej prawie całe swoje życie.

Zabierzemy Was na niezapomnianą przygodę, gdzie poznacie minioną epokę. Dowiecie się jak wyglądało życie zwykłych ludzi, a jak partyjnych dygnitarzy.

Czasy Stanisławowskie, czyli druga połowa XVIII wieku to w historii Polski i Warszawy czasy szczególne. Z jednej strony to rozkwit piękna i kultury Warszawy, ale z drugiej jest to okres kiedy Polska znika z mapy Europy, by pojawić się na niej ponownie dopiero po I wojnie światowej.

Przybliżymy Wam sylwetkę najwybitniejszego polskiego kompozytora, który zawarł duszę polskości w swojej muzyce. Odwiedzimy miejsca z nim związane i na ich tle przedstawimy realia XIX wiecznej, porozbiorowej Polski. Dowiecie się jak i gdzie spędzały czas ówczesne elity, o czym wtedy zwykło się rozmawiać i jak wyobrażano sobie dalsze losy naszego narodu.