Wieczory kawalerskie i panieńskie z WPT 1313 - Legendarne Knajpy PRL-u

"Legendarne knajpy PRL-u" to wyjątkowa wycieczka, dzięki której wprowadzicie się w imprezowy nastrój na całą noc! Wsiadacie na pokład zabytkowego "Ogórka", przewodnik zasypuje was niezliczoną ilością anegdot na temat dawnych knajp i ich bywalców, w trzech z nich się zatrzymujecie, by napić się wódeczki i zagryźć czymś dobrym. Będziecie też mieli możliwość udziału w degustacji wódki w Muzeum Polskiej Wódki. Satysfakcja gwarantowana.

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę, bardzo różniącą się od zwykłych form wieczornej zabawy. Na pokładzie naszego zabytkowego Jelcza „Ogórka” nie tylko przeniesiemy się w czasie do epoki PRL-u, ale jeszcze poznamy lokale, które ze względu na swoją historię i ilość celebrytów, którzy się przez nie przewinęli, dorobiły się statusu legendarnych, czy wręcz kultowych. Nie wiesz, gdzie znajdował się słynny SPATiF, gdzie bawili się filmowcy, kto przychodził do Hybryd? To znaczy, ze jest to atrakcja w sam raz dla Ciebie.

 

Uczestnicy naszego nietypowego wieczornego przejazdu dowiedzą się m. in.:

• kim była maskotka powojennej Pragi, czyli legendarny Wicuś Marynarz

• kto kazał inteligencji w sposób zdecydowany wynosić się ze SPATiF-u

• kim były arabeski i co oznaczało zamówienie przy barze koniaku i owoców południowych

• z ilu części składała się słynna Kameralna i kto życzył panom redaktorom dobrej nocy

• kto gipsując koledze nogę i kupując bilet w jedną stronę uratował go przed rychłym ślubem

• dlaczego Janek Himilsbach odwiedzał kilku lekarzy i cenił sobie pracę kamieniarza

• kto nie chciał uwierzyć w śmierć Maklakiewicza

 

To oczywiście tylko część atrakcji, jakie czekają nas na trasie przejazdu. Na pokładzie naszego „Ogórka” swoją peerelowską opowieść snuć będzie znany i lubiany przewodnik Rafał Dąbrowiecki. Twórca portalu „Butem po Wawie” i organizator cieszących się niesłabnącą popularnością spacerów miejskich zasypie uczestników wycieczki całą masą zabawnych anegdot i ciekawych historii.

Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał przyjemność skosztować zmrożonej wódeczki w kilku kultowych warszawskich knajpach, a i o tradycyjnej zakąsce nie zapomnimy. Będziemy też w Muzeum Polskiej Wódki, gdzie każdy weźmie udział w degustacji tego trunku. W końcu, jak mówi nazwa naszej wycieczki, pić trzeba umić.