Na tropie PRL-u

PRL – trzy litery, a ile treści. Dla jednych jest to epoka kojarzona z radzieckim uciskiem, inni natomiast chętnie wracają do tych czasów w swoich wspomnieniach. Co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni. Jest to spory kawałek polskiej historii, o którym z różnych powodów nie można zapominać.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Warszawie epoki PRL-u. Na pokładzie naszego Fiata 125p będziecie mieli okazję dowiedzieć się jak bardzo zmieniło się to miasto po II Wojnie Światowej. Nasz przewodnik zabierze Was w miejsca, w których czas się zatrzymał.

Dowiecie się jak odbudowywano stolicę ze zniszczeń wojennych, jakie pomysły na nową Warszawę miały komunistyczne władze, które z tych planów udało się zrealizować, a które pozostały wyłącznie na papierze. Wspólnie z kierowcą naszej wyjątkowej taksówki poszukacie starych PRL-owskich murali reklamowych, kultowych i działających do dziś lokali oraz tych, które dawno odeszły w zapomnienie. Porozmawiacie o sławnych mieszkańcach PRL-owskiej stolicy i posłuchacie zabawnych anegdot z ich udziałem.

Nie zabraknie też budynków-ikon, które powstawały w czasach, gdy nieśmiertelne trójki murarskie przekraczały najbardziej wyśrubowane normy na socjalistycznych placach budów. Dowiecie się jak dziś wygląda pierwsze powojenne osiedle mieszkaniowe, co dla przeciętnych warszawiaków oznaczał skrót MDM oraz ile kotów mieszka w Pałacu Kultury i Nauki. Jesteście gotowi na wielką socjalistyczną przygodę?