Lublin i Majdanek

Odwiedź były nazistowski obóz koncentracyjny na Majdanku i odkryj najpiękniejsze miejsca w Lublinie. Każdy pasjonat historii i II wojny światowej powinien odwiedzić te miejsca.

Podczas wycieczki odkryjemy tragiczną historię Holokaustu i Majdanka, który jest jednym z najlepiej zachowanych nazistowskich obozów koncentracyjnych w Polsce. Następnie udamy się do Lublina, przez wielu uważanego za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce wschodniej. „Mały Kraków”, „Wiedeń Północy”, „Mała Jerozolima” – przekonajcie się sami, które określenie najlepiej pasuje do tego pięknego miasta.

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, tzw. Majdanek, znajduje się tuż obok Lublina. Według pierwotnych planów Nazistów obóz ten miał być większy niż Auschwitz, a jego więźniowie traktowani jako źródło darmowej siły roboczej do rozbudowania III rzeszy. Monumentalny pomnik, który znajduje się w miejscu dawnej bramy głównej symbolizuje katastrofalne warunki życia więźniów, które panowały w obozie. Pozostałości baraków, dobrze zachowany budynek krematorium, komora gazowa, gigantyczne mauzoleum zawierające prochy ofiar, a także liczne ekspozycje i wystawy – to wszystko przywołuje pamięć o więźniach obozu i skłania do refleksji.

Lublin, niegdyś nazywany także „Wiedniem Północy”, to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce wschodniej. Pełne wspaniałych pałaców, niesamowitej architektury sakralnej i pięknych kamienic. Podczas wycieczki przespacerujemy się wąskimi uliczkami Starego Miasta i odkryjemy wspaniałe historie związane z tym miastem. Majestatyczne budynki z różnych epok tworzą niepowtarzalną atmosferę, która czyni to miejsce jednym z piękniejszych na Wschodzie Polski.